دکتر سید علی اکبر صفوی

دکتر رضا بوستانی

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی گردد

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود می باشد)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

مسئله موقعیت یابی همواره به عنوان پایه و اساس مسائل مطرح در تمامی انواع صفحات لمسی بحث برانگیز بوده می باشد، مقصود از موقعیت یابی، تشخیص مکان انگشت یا انگشتان قرار داده شده بر سطح صفحه لمسی می باشد.از طرفی وابستگی شدید صفحات لمسی به جنس مواد بکار رفته در ساخت آنها موجب بروز چالشی عظیم در چگونگی ساخت صفحات لمسی جهت افزایش دقت موقعیت یابی شده می باشد، در این پایان نامه آغاز با مطالعه صفحات لمسی رایج، روشی جدید جهت موقعیت یابی فارغ از جنس مواد بکار رفته در ساخت صفحه لمسی ارائه شده می باشد. این روش تلفیقی از روش تحلیل سیگنال Liu[1]  در صفحات لمسی آکاستیکی[2] و صفحات لمسی ساخته شده از سنسور های مادون قرمز ارائه شده توسط Moeller[3] می باشد. مهمترین تفاوت  روش ارائه شده با روش های قبلی، علاوه بر سخت افزار ارائه شده، چگونگی تحلیل داده ها و تغییر در مدل سازی داده های بکار رفته با بهره گیری از روش نزدیکترین همسایه[4]  می باشد. نتایج نشان دهنده بهبود عملکرد این روش نسبت به روش Liu در بستر جدید ارائه شده می باشد.

فهرست مطالب

فصل اول… 1

1- مقدمه  2

1-1- مقدمه  2

1-2- دسته بندی صفحات لمسی   4

1-3- تاریخچه اجمالی از طریقه توسعه و ابداء انواع تکنولوژی های لمسی موجود: 8

1-4- انواع مختلف صفحات لمسی تا به امروز 9

1-5- تنیجه گیری و تبیین طریقه کلی رساله  11

فصل دوم.. 12

2- تحقیقات اخیر در زمینه ساخت صفحات لمسی.. 13

2-1- مقدمه  13

2-2- تبیین کامل روش Liu  16

2-3- تبیین کامل روش Moeller 25

2-4- جمع بندی   29

فصل سوم.. 30

3- ارائه بستری نو، تحلیلی بر روش های موجود در این بستر و ارائه روشی جدید. 31

3-1- مقدمه  31

3-2- ارائه بستری جدید  31

3-3- ارائه روشی کارآمد در بستر جدید  47

3-4- جمع بندی   51

فصل چهارم  52

4- آزمایش ها و نتایج.. 53

4-1- مقدمه  53

4-2- روش نمونه بردای   53

4-3- مشخصات کامپیوتر بهره گیری شده در این پژوهش   56

4-4- نتایج بدست آمده و مقایسه آن  56

4-5- جمع بندی   58

فصل پنجم   59

5- نتیجه گیری.. 60

5-1- مقدمه  60

5-2- پژوهش های آینده 60

فصل ششم   62 جستجو در سایت :   

6- پیوست ها 63

6-1- مشخصات هندسی صفحه لمسی طراحی شده 63

6-2- محاسبه مقدار ولتاژ خروجی به صورت نمونه  63

6-3- برگه های مشخصات سنسور ها 66

7- فهرست منابع. 77

تعاریف

در این پایان نامه از تعاریف جدیدی صحبت به میان آورده شده می باشد که به دلیل وسعت کاربرد آغاز لازم می باشد تا این تعاریف را در چند خط معرفی نموده تا خواننده بتواند به بهترین نحو از مطالب بهره گیری نماید:

صفحه لمسی: به تمامی اجسام مسطحی که با لمس آنها بتوان مکان لمس شده در آنها را تشخیص دادصفحه لمسی گفته می شوذ. صفحات لمسی در ابعاد مختلف و انواع مختلف در نظر گرفته می گردد.

بستر: به سیستمی سخت افزاری اعم از نوع و چگونگی بهره گیری از سنسور ، جنس مواد بکار رفته در صفحه یا صفحات، چگونگی قرارگیری صفحه یا صفحات ، تمامی مدارات جانبی . غیره ارائه شده توسط فرد یا افراد می باشد که در نهایت منجر به تولید یک صفحه لمسی می گردد.(سه بستر مختلف در این پایان نامه ارائه و مطالعه می گردد)

روش در بستر : به روش های نرم افزاری که به کمک آن بتوان مکان لمس شده در صفحه لمسی را تشخیص داد اتلاق میگردد.(سه روش در این پایان نامه ارائه و مطالعه می گردد)

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد گروه کامپیوتر: تلفیق الگوریتم رقابت استعماری و انتخاب سریع زمان آماده­سازی در حل مسأله برنامه­ریزی توالی هواپیماها

فصل اول

 

1-1- مقدمه

 امروزه بهره گیری از صفحه نمایش های لمسی، بسیار گسترده شده و با در نظر داشتن این طریقه در حال پیشرفت تقاضای بهره گیری از آن نیز رو به افزایش می باشد(شکل 1-2 نشانگر افزایش روز افزون بهره گیری از این تکنولوژی را نشان می دهد). به گونه ای که نظر بسیاری از کمپانی ها و موسسات بین المللی را به خود جلب کرده می باشد، تا جایی که بسیاری از موسسات  در حیطه های مختلف کاری مانند IT, Medicine ,Computer, ATM و غیره کوشش در بکارگیری و پشتیبانی از این تکنولوژی نه چندان جدید در محصولات خود را داشته اند(شکل 1- 1).[1-3] دانلود متن کامل در سایت sabzfile.com

شکل 1-1- موردها کاربرد صفحه نمایش های لمسی در حیطه های مختلف و سهم فروش آن در بازار کالا [1]

همچنین بهره گیری از این تکنولوژی به گونه ای شایع شده که اغلب کشورهای صنعتی جهان تمایل خاصی به بهره گیری از آن در محصولات مختلف خود نموده اند، به عنوان مثال طی مطالعه های انجام شده توسط موسسه DisplaySearch آمریکا در سال 2010 بیشترین اندازه بهره گیری از صفحه نمایش لمسی در محصولات ژاپنی وسپس در آمریکایی بوده می باشد.(شکل 1-2 بیانگر این موضوع می باشد.)[2].

شکل 1-2-  اندازه بهره گیری از صفحات لمسی در تولیدات صنعتی، توسط کشور های مختلف [2]

شکل 1-3- اندازه رشد درآمد های حاصل از بکارگیری تکنولوژی صفحه نمایش های لمسی از سال 2006 تا 2014 (تخمین)[3]؛ تصویر سمت راست: اندازه در آمد حاصله از فروش –  تصویر سمت چپ: اندازه بهره گیری از صفحه نمایش های لمس

به علاوه، در مطالعه های انجام شده توسط همین موسسه در سال 2011 ، پیش بینی شده می باشد که اندازه خرید این محصول تا سال 2014 رشدی حدود 105 درصدی خواهد داشت. (بیش از دو برابر نسبت به سال 2011) که این خود نشان دهنده اهمیت این تکنولوژی می باشد. (شکل 1-3) [3].

1-2- دسته بندی صفحات لمسی

از زمان پیدایش این تکنولوژی انواع مختلفی از صفحه نمایش های لمسی تولید و ارائه شده می باشد و با گذشت چیزی نزدیک به سه دهه از ساخت و ارائه اولین مدل از این تکنولوژی همچنان موضوعات مطرح در این حیطه جذاب و مورد توجه محققین در علوم مختلف می باشد. بدلیل طیف گسترده تولید کنندگان و تنوع تحقیقات در این زمینه، دسته بندی های مختلفی تاکنون برای انواع مختلف صفحات لمسی ارائه شده می باشد که معروف ترین آن ها عبارتند از:

الف)  دسته بندی Wigdor

 این نوع از دسته بندی بر اساس داده های دریافتی و چگونگی پردازش صفحه لمسی مورد نظر می باشد که در شکل1-5 نشان داده شده می باشد [47].

ب) دسته بندی Walker  

این دسته بندی بر اساس نوع پلتفرم ، اندازه شفافیت صفحه و غیره تقسیسم بندی شده می باشد شکل 1- 4 نشان دهنده این نوع دسته بندی می باشد [40].

      ج) دسته بندی موسسه آمریکایی Display Search [1]

در این نوع دسته بندی معیار نوع سنسور ها و تکنولوژی ساخت هر یک از صفحات لمسی می باشد که در شکل1-6 به صورت نموداری رسم شده می باشد[46].

تعداد صفحه : 93

قیمت : 14700 تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می گردد.

پشتیبانی سایت :        ****       [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  *** ***