استاد راهنما:

مهندس  موسوی

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی گردد

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود می باشد)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

اینترنت اشیا مفهومی می باشد که به سختی می‌توان تعریف دقیقی از آن ارائه نمود. در واقع گروه‌های مختلف تعاریف مختلفی از این مفهوم ارائه کرده‌اند اما فردی که اولین بار از این مفهوم سخن به میان آورد کسی نبود غیر از کوین اشتون، یک کارشناس در حوزه نوآوری دیجیتال. نقطه مشترک همه این تعاریف در این مفهوم نهفته می باشد که در تعریف اولیه از اینترنت، داده‌ها مقولاتی بودند که کاربران تولید می‌کردند اما در تعریف جدید، داده‌ها تولید اشیا هستند. اشتون این مفهوم را در مقاله‌ای در نشریه RFID در سال ۱۹۹۹ به بهترین نحو تشریح کرده می باشد: «اگر ما رایانه‌هایی داشتیم که همه چیز را درمورد همه چیز می‌دانستند و بدون هیچ کمکی از سوی ما از داده‌هایی که خود جمع‌آوری می‌کردند، بهره گیری می‌کردند درآنصورتمی‌توانستیم همه چیز را ردگیری و اندازه‌گیری کنیم و با این کار تا حد زیادی از اتلاف وقت و انرژی و هزینه جلوگیری کنیم. همچنین می‌دانستیم چه چیزهایی را برای تعویض، تعمیر یا راه‌اندازی لازم داریم و آیا اشیا خود به تنهایی قادر به اجرای وظایف خود هستند یا خیر.» وقتی صحبت از اتصال به میان می‌آید، بیشتر ما به رایانه، تبلت و گوشی هوشمند فکر می‌کنیم اما اینترنت اشیا جهانی را توصیف می کند که در آن همه چیز به صورت هوشمند به یکدیگر متصل می شوند و با هم ارتباط مستقر می‌کنند. به بیانی دیگر با اینترنت اشیا جهان فیزیکی به یک سیستم اطلاعاتی بزرگ تبدیل می گردد. توانایی دریافت در همه جا توسط شبکه های حسگر بی سیم (WSN) و بور کردن تکنولوژی ها از عرض بسیاری از مناطق مدرن زندگی امروز به وجود آمده می باشد. این توانایی اندازه گیری، استنباط و فهم شاخص هایی محیطی از منابع طبیعی و بوم شناختی در محیط های شهری را پیشنهاد می کند. تکثیر این ابزارها در یک شبکه ارتباطی – کاربردی اینترنت اشیاء (IOT) را خلق می کند در جائیکه سنسورها و اقدام کننده ها به گونه یکپارچه گذاشته می شوند.فناوری اینترنت اشیاء نیز با همین فلسفه توسعه یافته‌می باشد.

واژگان کلیدی:اینترنت اشیاء، فناوری، تکنولوژی، اینترنت اشیاء در حال دریافت در همه، محاسبه انبوه، شبکه های حسگر بی سیم (وایرلس)

 

فهرست مطالب

عنوان                                       شماره صفحه

Contents

فصل 1: مقدمه                1

1-1 تبیین مساله. 2

1-2 انگیزه های پژوهش… 4

1-3 اهداف پژوهش… 5

فصل 2: تعارف و مفاهیم مبنایی                           6

2-1 مقدمه. 7

2-2 تمام چیزهایی که بایستی در مورد اینترنت اشیاء (Internet of Things) بدانید. 7

2-3 اینترنت اشیا چه معنایی دارد؟. 8

2-4 تعاریف: 8

2-5 پروژه های تحقیقاتی اروپایی cluster روی اینترنت اشیاء 8

فصل 3: مروری بر  کارهای مرتبط        10

3-1 مقدمه. 11

3-2 اینترنت اشیا چگونه باعث تسهیل در انجام امور می گردد؟. 11

3-3 اینترنت اشیا چگونه کار می کند؟. 12

3-4 چه شرکت‌هایی بر روی این تکنولوژی کار می‌کنند؟. 12

3-5 آیا همه دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌توانند بایکدیگر ارتباط داشته باشند؟. 13

3-6 آیا نگرانی در زمینه امنیت و حریم شخصی هست؟. 13

3-7 چه‌زمانی برای خرید دستگاه‌های مجهز به اینترنت اشیا مناسب می باشد؟. 14

3-8 حباب اینترنت اشیا به زودی خواهد ترکید. 14

3-9 حباب هنوز شکل نگرفته می باشد.. 15

3-10 جمع بندی.. 16

فصل 4: روش، فن، طرح پیشنهادی                     17

4-1 مقدمه. 18

4-2 معرفی روش  مورد بهره گیری 20

4-3  تشخیص و تعیین هویت فرکانس رادیو (RFID): 21

4-5  مکان یابی طرح و نقشه. 23

4-6 ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل داده ها 24

4-7 تجسم فکری.. 25

4-8  تشکیلات اقتصادی و تجاری.. 26

4-9 تسهیلات زندگی مثل آب، برق و. .. 27

4-10 موبایل.. 28

فصل 5: ارزیابی روش، فن، طرح پیشنهادی       32

5-1 مقدمه. 33

5-1-1 چهارچوب محسباتی توده ی Aneka. 33
جستجو در سایت :   

دانلود متن کامل در سایت sabzfile.com
5-2  تجزیه و تحلیل داده ی سنسور IOT (Saas) با بهره گیری از Aneka و مایکروسافت Azure. 35

5-3  چالش های باز شده و دستورالعمل های آینده 38

5-4  ساختار 40

5-5 درک بهره وری انرژی.. 40

5-6 سیاست و شبکه های قابل برنامه نویسی مجدد مطمئن.. 41

5-7 کیفیت خدمات.. 42

5-8 پروتکل جدید. 42

5-9 درک مشارکتی.. 43

5-10 استخراج معدن داده 44

5-11GIS مستقر بر تجسم فکری.. 44

5-12 توده ی محاسباتی.. 45

5-13 فعالیت های بین المللی.. 46

فصل 6: نتیجه گیری و کارهای آینده     48

6-1 نتیجه گیری.. 49

6-2 کارهای آینده 49

6-2-1 اینترنت اشیاء آتی.. 49

6-2-2 نمونه ای از امکانات آینده شرکت های  موفق در بازار تکنولوژی.. 50

6-2-2-1 Google Brilloسیستم عاملی برای اینترنت اشیا 50

6-2-2-2 برنامه ریزی گوگل برای معرفی سیستم عامل مخصوص اینترنت اشیا 50

6-2-2-3 هوآوی به زودی پلتفرم LiteOS برای اینترنت اشیا را با حجم ۱۰ کیلوبایت معرفی می کند. 51

6-2-2-4پلتفرم Artik از سامسونگ کوشش می کند تا اینترنت اشیا را هر چه زودتر فراگیر کند. 52

مراجع. 53

1 تبیین مساله

وقتی صحبت از اتصال به میان می‌آید، بیشتر ما به رایانه، تبلت و گوشی هوشمند فکر می‌کنیم اما اینترنت اشیا جهانی را توصیف می کند که در آن همه چیز به صورت هوشمند به یکدیگر متصل می شوند و با هم ارتباط مستقر می‌کنند. به بیانی دیگر با اینترنت اشیا جهان فیزیکی به یک سیستم اطلاعاتی بزرگ تبدیل می گردد.
 اینترنت اشیا به اشیایی با هویت خاص و بازنمایی مجازی آنها در یک ساختار اینترنتی اطلاق می گردد. این مفهوم در آغاز از طریق پروژه‌های MIT و نشریات تحلیلی فراگیر گردید. تشخیص اشیا معمولا به وسیله فرکانس رادیویی (RFID) پیش‌شرطی برای اینترنت اشیا تعبیر می گردد. اگر همه اشیای مردم در زندگی روزمره خود به ابزارهای شناسایی مجهز شوند می‌توان آنها را با کمک رایانه‌ها مدیریت و کنترل نمود. با بعضی فناوری‌های دیگر هم مثل بارکدها، کدهای QR، سیستم NFC و digital watermarking می‌توان اشیا را برچسب‌گذاری نمود. تجهیز همه اشیا در جهان با ابزارهای هویتی کوچک می‌تواند زندگی روزمره را دگرگون کند. برای مثال، هیچ کسب و کاری دیگر ناگهان با موجودی صفر از محصولی مواجه نمی‌گردد یا هیچ محصول ناقصی دیگر تولید نمی‌گردد زیرا دست‌اندرکاران می‌توانند موجودی مواد مصرفی و محصولات لازم خود را از قبل هوشمندانه مدیریت کنند.

اینترنت اشیا (IOT) بسیاری از اهدافی که توسط ما احاطه شده می باشد روی شبکه ها در یک شکل یا شکل دیگری خواهد بود. فرکانس تشخیص رادیو (RFID) و تکنولوژی های شبکه های حسگر برای مواجه شدن با این چالش جدید افزایش یافته اند. آنهم در سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی که به گونه نامعلوم و غیرمرئی در محیط اطراف ما قرار گرفته اند. این نتایج در نسل مقدار عظیمی از اطلاعات که بایستی به گونه یکپارچه، کارآمد ذخیره و پردازش شوند و به راحتی در شکل قابل تفسیر ارائه شوند. این مدل شامل خدماتی می باشد که در روش شبیه به اجراهای سنتی اجرا و تحویل داده شده اند. محاسبات انبوه می توانندیک زیرسازی مجازی برای آن محاسبات برنامه ای سودمند که ابزارهای بازبینی، دستگاههای ذخیره سازی، ابزارهای تجزیه و تحلیل و پایگاه های تجسم فکری و ایستگاه های پردازشگر هدف گیری کامل شده را تأمین کند. محاسبات انبوه پیشنهاد شده، خدمات پیوسته تأمین ذخیره برای بنگاه ها و تجارتها و کاربران برای دسترسی برنامه های کاربردی روی درخواست ها در هر مکان را فراهم کرده می باشد. اتصال هوشمند با شبکه های موجود و محاسبه های آگاه سابق، با بهره گیری از شبکه های منبع یک بخش لازم اجرا و ضروری از IOT می باشد. با رشد حضور Wi-Fi و دسترسی های اینترنت بی سیم (وایرلس) 4G-LTE انقلاب به سمت اطلاعات همه گیر و شبکه های ارتباطی در حال حاضر عیان و مشهود می باشد. اگرچه برای تصور اینترنت اشیاء که به گونه موفقیت آمیزی پدیدار شده می باشد. محاسبه ی نمونه ها نیازمند رفتن به آنسوی محاسبات سناریوهای تغییرپذیر سنتی می باشد که از سبک های و تلفن های هوشمند بهره گیری می کند و اتصال هر روزه ی اهداف موجود را بیرون می دهد و یک هوش را درون محیط ما تعبیه می کنند.

فرآیند ارسال داده‌ها در فناوری اینترنت اشیاء نیازی به تعامل «بشر با بشر» یا «بشر با رایانه» نخواهد داشت و داده‌ها به صورت خودکار و بر اساس تنظیمات انجام شده و در زمان‌های مشخص (معمولاً به‌صورت دائم و لحظه‌ای) ارسال می‌گردند. ظهور پدیده‌ی اینترنت اشیاء یکی از هزاران نتیجه‌ی گسترش اینترنت و البته توسعه‌ی فناوری‌های بیسیم[1] و سامانه‌های میکرو-الکترومکانیکی[2] می باشد. به‌دلیل قابلیت‌های فراوانی که در تعاملات «ماشین با ماشین» در فناوری اینترنت اشیاء موجود می باشد، این پدیده تا به امروز در بخش‌های‌ صنعت (به خصوص در انواع کارخانجات تولیدی)، انرژی و گاز کاربرد فراوانی داشته‌می باشد. سایر محصولات هوشمند، محصولاتی که قابلیت‌ برقراری ارتباط «ماشین با ماشین» را دارند، از قبیل لیبل‌های هوشمند، کنتورهای هوشمند نیز از فناوری اینترنت اشیاء سود می‌برند.

با این‌‎که فعالیت در حوزه‌ی فناوری اینترنت اشیاء از اوایل دهه ۹۰ میلادی آغاز گردید، اما اصطلاح “اینترنت اشیاء” را کوین اشتون در سال ۱۹۹۹ ارائه نمود. جالب می باشد بدانید یکی از توسعه‌دهندگان فناوری اینترنت اشیاء محقق و پژوهشگری ایرانی به نام رضا راجی می باشد. آقای راجی یک کارآفرین سریالی، مشاور شرکت‌های نام‌دار و دانش‌آموخته‌ی مهندسی الکترونیک می باشد و در منطقه‌ی خلیج سان‌فرانسیسکوی ایالات متحده سکونت دارد.

اگر به فن‌آوری اینترنت اشیاء علاقمندید، برای اطلاعات بیشتر این ارائه‌ی جذاب دکتر جان بارت در یکی از سلسله برنامه‌های Ted را تماشا کنید.

فناوری اینترنت اشیا تأثیر بسیار مهمی در دنیای کارآفرینان بازی می کند. کسب و کارهای متعددی بر محور این فناوری راه‌اندازی شده‌اند، در حالی‌که این مفهوم و این فناوری در ابتدای راه خود قرار دارد و هر روز بیش از پیش تغییرات و تحولات جدیدی در آن رخ می‌دهد. بهره گیری از این فناوری برای کارآفرینان و محققین خلاق ایرانی یک فرصت گران‌بها به شمار می‌رود که می‌تواند به بهبود فضای کسب و کار و اشتغال‌زایی در کشور کمک شایانی مب کند.

در ادامه بحث اینترنت اشیاء، خواندن مقاله‌ی “چگونه اینترنت اشیاء مدل‌های کسب و کار را تغییر می‌دهد” را پیشنهاد می‌دهم. این مقاله‌‌ی خواندنی، که اخیراً در وبلاگ مجله کسب و کار هاروارد چاپ گردیده می باشد، تغییرات شکل گرفته در مدل‌های کسب و کار جدید و تفاوت کالاها و خدمات مدرن با محصولات سنتی را تبیین می‌دهد.

1-2 انگیزه های پژوهش

اخیراً 9 بیلیون ابزار به هم وصل شده هست و انتظار می رود که در سال 2020 به 24 بیلیون ابزار نیز برسد. بر طبق GSMA این مقدار به 3/1 تریلیون دلار فرصت بازده و منافع سود سهام برای اپراتور های شبکه موبایل (سیار) به تنهایی برای بخشهای عمودی مثل سلامتی، صنعت اتومبیل، تسهیلات زندگی مثل آب و مصرف الکترونیک در نظر گرفته شده می باشد. یک طرح کلی از اهداف اتصالات داخلی در شکل (1) تبیین داده شده می باشد. جائیکه کاربرد حوزه های انتخاب شده براساس مقیاس تأثیر اطلاعات حاصل شده می باشد. کاربران از خود تا سازمان های سطوح ملی که طبقه بندی موضوعات گسترده را برعهده دارند در نظر گرفته شده اند. این مقاله نشان می دهد که گرایش های اخیر در تحقیقات IOT توسط کاربردها و نیاز برای همگرایی در چندین تکنولوژی میان رشته ای (مربوط به رشته های مختلف علمی) به جلو رانده شده می باشد. به خصوص در بخش 2 یک تصور کلی از IOT و تکنولوژی هایی بالتبع دست خواهند پیدا نمود آنهم توسط بعضی از تعاریف معمول در حوزه هایی که در امتداد بعضی از گرایش ها و طبقه بندی های IOT در بخش 3 هستند را نمایش خواهیم داد. ما درمورد ی چندین حوزه ی کاربرد IOT با یک توجه جدید در تعریف آنها در بخش 3 هستند را نمایش خواهیم داد. ما درمورد ی چندین حوزه ی کاربرد IOT با یک توجه جدید در تعریف آنها در بخش 4 و 5 که تأمین کننده ی تصور مرکزی و انبوه IOT ما می شوند را مورد بحث قرار داده ایم.

اینترنتِ اشیاء مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات می باشد که به گونه اختصار “اینترنت اشیاء” فناوری مدرنی می باشد که در آن برای هر موجودی (بشر، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می گردد.

تعداد صفحه :۷۰

قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مهندسی نرم افزار: پیش بینی بهره کشی و خوشه بندی آسیب پذیری­ ها بوسیله­ متن کاوی

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می گردد.

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  *** ***